Foglalkoztatási szervezetfejlesztés
Foglalkoztatási szervezetfejlesztés
Szervezetfejlesztési szolgáltatásunk arra irányul, hogy a munkáltató szervezete és működése a lehető legjobban igazodjon a munkáltató gazdasági-üzleti céljaihoz, azok megvalósulását a lehető legjobban elősegítse. Ehhez nyújtunk objektív segítséget a szervezeten kívülről, így biztosítva, hogy a szervezetfejlesztés ne a meglévő munkakörökre terheljen további feladatokat, amelyek jellemzően nem is illenek a munkakör profiljába, és amelyek időigényük miatt vagy a napi munkát, vagy a szervezetfejlesztés tényleges megvalósulását hátráltatják.
Valójában minden szolgáltatásunk – ilyen vagy olyan módon – a szervezetfejlesztéshez kötődik. A szervezetfejlesztés mindenképpen audittal kezdődik, amely eredményeként elkészül egy olyan jelentés, ami feltárja a foglalkoztatási rendszer jó és kevésbé jó elemeit, és javaslatokat fogalmaz meg a költséghatékonyabb munkarendre és javadalmazási rendszerre, a munkakörök (ezen belül kizárólag a pozícióhoz tartozó, és az azt betöltő személytől független feladat- és hatáskörök) definiálására, a munkáltatói jogkört gyakorlására, a döntéshozatal szabályaira, a munkaügyi folyamatokra és az azokhoz szükséges dokumentációkra, valamint a kommunikációs nehézségeket feloldó oktatásokra vonatkozóan. Az audit egy ügyvezetői döntéssel zárul, amelyben az elfogadott javaslatok kerülnek rögzítésre.
A szolgáltatásunk ezt követően folytatódik; az elfogadott javaslatok implementálását támogatjuk a munkáltatónál. Ennek keretében kidolgozzuk a szükséges munkaügyi iratmintákat, munkarendeket, munkaköri leírásokat, szabályzatokat, adott esetben a kollektív szerződés vagy üzemi megállapodás módosítását, amelyek az elfogadott változtatások bevezetéséhez szükségesek. Ezek tartalmát, használatát leoktatjuk a szervezetben a szükséges szinteken, annak érdekében, hogy mindenki egységesen ismerje az új rendszert; majd nyomon követjük azok alkalmazását is. Folyamatosan támogatjuk a HR és a vezetők munkáját az átmenet időszakában a felmerülő kérdések megválaszolásával, annak érdekében, hogy minden szervezeti egységben az elfogadott célok érvényesülése mellett történjen meg a változás. Végül utánkövetést végzünk, és felmérjük, hogy milyen mértékig történtek meg a változások, mennyire épültek be a napi munkamenetbe.